CANLI GELİŞMELER Son dakika haberleri: İsrail-Hamas savaşında son durum… IDF yüksel alarma geçti! İsrail’in yardımına gelen ABD’ye İran’dan net mesaj: Uzak durmazsanız vururuz

İsrail – Hamas savaşında yaşanan son dakika gelişmeleri…

07:42

İran seyir füzelerini hareket ettiriyor

Times of Israel IDF’nin teyakkuz halinde olduğunu ‘İsrail, İran saldırısına karşı yüksek alarma geçiyor’ manşeti ile duyurdu.

İki ABD istihbarat kaynağı CNN’e, ABD’nin İran’ın insansız hava araçları ve seyir füzeleri gibi askeri varlıkları ülke içinde hareket ettirdiğini gördüğünü söyledi.

İsrailli gazete bu gelişmeyi ‘Bu, İsrail topraklarındaki hedefler de dahil olmak üzere İsrail hedeflerine yönelik olası bir İran saldırısının sinyalini veren son gelişmedir’ yorumu ile okurlarına duyurdu.

07:17

İran’dan ABD’ye net mesaj: Uzak durmazsanız vururuz

Axios’a konuşan üç ABD’li yetkili, İran’ın bu hafta başında birçok Arap ülkesi aracılığıyla Biden yönetimine bir mesaj gönderdiğini söyledi: ABD, İsrail ile İran arasındaki çatışmaya müdahil olursa bölgedeki ABD kuvvetlerine saldırılacak.

Haberde ‘İran’ın mesajı, İran’ın İsrail’e yönelik saldırısının ardından ABD’nin devreye girmesi durumunda bölgedeki ABD üslerine saldırılacağı yönündeydi.’ denildi.

07:00

CNN: ABD, İsrail’e fırlatılan silahları engellemeye çalışacak

CNN’in iki ABD’li yetkiliye dayandırdığı haberine göre ABD, İsrail’e fırlatılan her türlü silahı durdurmaya çalışacak. ABD Donanması’nın Yemen’in Husi kontrolündeki bölgelerinden atılan füzeleri ve insansız hava araçlarını durduracak yetenekteki gemileri Kızıldeniz’de bulunuyor.

Ülkenin ayrıca Irak’ta ve kuzeydoğu Suriye’de, fırlatılma yerlerine bağlı olarak kuzey İsrail’i hedef alan insansız hava araçlarını ve roketleri potansiyel olarak engelleyebilecek güçleri bulunuyor.

06:20

Hamas ‘düşmanı yakında bozguna uğratma’ sözü verdi

Hamas’ın üst düzey yetkililerinden Halid Meşal, Doha’daki bir etkinlikte konuştu. İsrail’in Çarşamba günü Gazze’de düzenlediği hava saldırısında öldürülen Hamas lideri İsmail Haniye’nin ailesinin yasını tutmak için düzenlenen bir etkinlikte konuşan Meşal, grubun “düşmanı yakında yeneceğini” söyledi. Meşal sürgünde yaşıyor ve Hamas’ın diasporadaki siyasi ofisinin başında bulunuyor.

05:36

Biden: İran er ya da geç saldıracak

Cuma günü bölgesel gerilimler doruğa ulaşırken ABD Başkanı Joe Biden, İran’ın İsrail’e “er ya da geç” bir misilleme saldırısı beklediğini söyledi. Basın toplantısında konuşan Biden, bunun, kendisinin açıklamayacağını söylediği gizli bilgilere dayandığını ima etti.

Canlı Anlatım Özeti

İran seyir füzelerini hareket ettiriyor
İran’dan ABD’ye net mesaj: Uzak durmazsanız vururuz
CNN: ABD, İsrail’e fırlatılan silahları engellemeye çalışacak
Hamas ‘düşmanı yakında bozguna uğratma’ sözü verdi
Biden: İran er ya da geç saldıracak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir